In Stock

Nowy produkt

Panel chrobotek reniferowy

308,13 zł

Dodaj do listy życzeń

Add to collection

Więcej informacji

SPECYFIKACJA

Dekoracyjne panele zostały ręcznie wykonane przez naszych florystów z wodoodpornej płyty MDF (gr. 5mm) z zamocowanym do niej mchem. Grubość panelu wraz z mchem ok. 3-7cm.

Kolor mchu uzyskuje się za pomocą naturalnych, organicznych barwników. Kolorystyka mchu nie jest jednorodna, ponieważ produkt jest w 100% naturalny i w różny sposób pochłania barwnik.

Obrzeża gotowych paneli celowo nie zostały wykończone mchem, dzięki czemu można je łączyć między sobą, tworząc jednolitą, zwartą powierzchnię - ścianę z mchu.

 

WYMIARY

Panele z mchu dostępne są w standardowych formatach: 50x50cma także wykonywane na zamówienie klienta pod wymiar, wyceniane na m2 (metry kwadratowe). Panele pakowane i wysyłane są w kartonach o wymiarach 59x59x9cm. W kartonie mieści się 1 panel.

MONTAŻ

 Panele przeznaczone są do dekoracji wnętrz. Prosta konstrukcja sprawia, że samodzielny montaż jest bardzo łatwy. Mocowanie można wykonać na kilka sposobów. Za pomocą:

- wkrętów

- klejów budowlanych

- taśm mocujących.

Proces montażowy jest bezproblemowy w przypadku każdego typu ściany: od ścian murowanych aż po ściany z płyt g-k.

Istnieje możliwość dowolnego komponowania różnych rodzajów mchu ze sobą w zależności od potrzeb i upodobań klientów.

Środki ostrożności: podczas montażu należy uważać, aby nie naciskać na wnętrze panelu. Może to prowadzić do odkształcenia i uszkodzenia struktury mchu.

 

PIELĘGNACJA

Mech wykorzystany do budowy panelu jest mchem naturalnym pochodzącym z ręcznych zbiorów z legalnych plantacji w Skandynawii Francji. Został zestabilizowany specjalnym roztworem, dzięki któremu zachowuje swój naturalny wygląd i strukturę. Stabilizacja sprawia , że mech nie pleśnieje i nie staje się siedliskiem insektów czy grzybów. W sensie biologicznym nie jest on mchem żywym i nie rośnie. W związku z tym nie wymaga specjalnego nawadniania. Dla zachowania swojej trwałości wymaga jedynie odpowiedniej wilgotności powietrza w przedziale od 40% do 60%. Dodatkowo panele z mchem powinny być lokalizowane w pomieszczeniach z dala od bezpośrednich źródeł ciepła (kaloryfer, kominek) i nienarażane na działanie promieni słonecznych. W okresie grzewczym, gdy w pomieszczeniach powietrze wysusza się zaleca się stosowanie nawilżacza powietrza lub zraszanie mgłą wodną sąsiedztwa mchu*

 

*nie należy pryskać mchu bezpośrednio. Ponadto woda używana do spryskiwania powinna być pozbawiona kamienia.

Zachowanie wymienionych warunków użytkowania pozwoli cieszyć się naturalnym pięknem mchu przez długi czas.

Reviews

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Panel chrobotek reniferowy

Panel chrobotek reniferowy

Panel chrobotek reniferowy o wymiarach 50cm x 50cm w kolorze jasnym.

Kolor mchu uzyskuje się za pomocą naturalnych, organicznych barwników. Kolorystyka mchu nie jest jednorodna, ponieważ produkt jest w 100% naturalny i w różny sposób pochłania barwnik.

2 innych produktów w tej samej kategorii: